Millal on palju liiga palju?

Liigne veejoomine on paljude tervisemurede tunnus.
Päevane tarbitav veekogus sõltub paljudest asjadest, eelkõige toidust. Välistemperatuur ja kehaline aktiivsus mõjutavad joomist, samuti tervislik seisund.
Orienteeruva normaalse veekoguse saame arvutada nii:
1 kilogrammi kehamassi kohta peaks koer tarbima ca 60 ml vett ööpäevas, ehk 20 kilo kaaluv koer peaks jooma 1,2 liitrit vett päevas.
Isegi kui koer joob tavapärasest rohkem, ei tohi vett piirata, puhas vesi peab olema alati kättesaadav ja jooginõud puhtad.
Vee puudusel saavad kahjustada neerud ja maks ning häirub ainevahetus, raske veetustumise tagajärjel võib koer surra. Üle 3 päeva koer joomata hakkama ei saa.
Vähem joovad kodu- või toortoidul olevad koerad. sest suure koguse vedelikust saavad nad kätte söögist ja ei joo nii palju kui krõbinaid sööv koer.
Koer võib vähem juua kui ta on haige või valudes, siis peaks kohe loomaarsti poole pöörduma.
Muret on vaja tundma hakata siis, kui koer lisaks rohkele joomisele pissib rohkem kui tavaliselt.
Veega mängides ja seda alla neelates, on pärast suurte koguste pissimine ootuspärane. Mõned koerad hakkavad tihedamini jooma ärevusega.
Enamasti on liigne joomine ja urineerimine haiguse tunnus ja põhjuse saab välja selgitada loomaarst. Nimekirja mahuvad põie- ja emakapõletik, maksa- ja neerupuudulikkus, suhkruhaigus ja teised hormonaalsed haigused.
Uriiniproov on esmane, millest alustatakse. Proovi võib võtta enne visiiti kodus puhtasse anumasse ja säilitada kuni 2 tundi külmkapis. Teine variant on see, et kliinikusse tuleb loom täis põiega ja arst võtab proovi otse põiest. Edasise diagnostika ja ravi määrab arst.