Kassiga kliinikusse

Nii mõnigi visiit loomaarsti juurde lükatakse edasi, sest kardetakse liigset stressi kassile. Oleme kokku kogunud mõned nõuanded, et kassi visiit loomakliinikusse laabuks võimalikult valutult.
Kõige tähtsam: kass tuleb kliinikusse ainult puuris. Süles hoitav kass võib põgeneda, vigastada omanikku ja ennast, omanikule võib võõras koer peale hüpata.
Puuri valik ja kassile tutvustamine
Kassiga reisimiseks on kõige parem valik transpordipuur. Eelistada võiks lihtsalt avatavaid, seest siledaid puure, kuna neid on kergem puhastada. Vitstest punutud korvid on küll ilusad, kuid küüntega seina külge klammerdunud kassi on sealt raske kätte saada. Puuri põhja võib panna mittelibiseva madratsi.
Kui puuri kasutatakse ainult kassi viimiseks arsti juurde, siis omandab puur kiiresti hirmutava tähenduse ja vastuhakk on garanteeritud. Selleks, et kass puuri omaks peaks, tuleb see igapäevaselt kasutusele võtta. Puuri alumine osa saab täita pesa ülesannet. Puuri võib panna süüa ja kassi lemmikmänguasju, jättes ukse avatuks, et kass saab ise otsustada, millal ta soovib sisse või välja minna. Kindlasti ei tohi kassi sundida midagi tegema, sest ainult meelitamine on nende jaoks vastuvõetav.
Soovitame puuris kasutada feromoone (nn. õnnehormoone) nt. Feliway. Neid tuleks puuri piserdada 15-30 minutit enne kassi puuri panekut, et preparaadis olev alkohol saaks ära aurustuda.
Õueskäijat kassi ärge laske visiidipäeva hommikul välja, nad tunnetavad väga hästi, et midagi on toimumas ja igaks juhuks ei tule nad tavapärasel ajal tagasi.
Kuidas kass puuri saada
Kui kass ei nõustu ise puuri minema, siis võib puuri tõsta otsa peale püsti ja lasta kass saba ees sisse. Rabeleva ja kriimustava kassi võib keerata käterätiku või fliisi sisse ja siis ta puuri panna koos rätiga.
Sõit kassiga
Autos peab kass olema puuris. Sõita tuleb võimalikult rahulikult äkiliste pidurdusteta ja hoogsate kurvideta, et puur seinast-seina ei loksuks. Hea, kui omanik kassiga sõidu ajal rahulikult räägiks. Enne sõitu ei tohi kassi kõhtu väga täis sööta, see võib põhjustada iiveldust.
Ootesaalis
Kliinikusse jõudes tõstke puur selleks ettenähtud kõrgele alusele, et kass saaks kõrgemalt ja tema jaoks ohutumalt positsioonilt kliinikus toimuvat vaadata. Kodust võib kaasa võtta ka teki, millega puuri katta, kui tegemist on väga argliku kassiga.
Vastuvõtutoas
Ärge kunagi laske kassi puurist välja enne, kui arst on selleks loa andnud! Kui luba antud, teeme ukse lahti ja ootame, mis kass edasi teeb. Kui kass on kartlik, võib ülevaatuse teha transpordikastis, kui sellelt on pealmine osa eemaldatud. Arst võib ohutuse tagamiseks kassi suure rätiku sisse keerata, vajadusel kasutatakse kassi hoidmiseks ka pakse nahkkindaid.
Väga harvadel juhtudel, kui kass on väga paanikas ja läbivaatus ärkvel olekus võimatu, võidakse kasutada rahusteid süstina.
Kassi käitumisprobleeme (ei luba ennast katsuda, kardab võõraid, ründab inimest) ei ole võimalik visiidi käigus muuta, sellega saab omanik tegeleda kodus.
Kui on juba eelnevalt teada, et kass võib minna paanikasse, siis saab arst välja kirjutada ravimid, mida anda kassile paar päeva varem ning visiidipäeval.
Tagasi kodus
Koju jõudes tehke transpordikasti uks lahti ja laske kassil ise otsustada, milal ta soovib välja tulla. Kui kodus on teisi kasse, siis ei ole hea neid kohe kokku lasta. Kliinikust tulnud kassil on võõrad ja ähvardavad lõhnad juures.
Iga edasilükatud visiit annab võimaluse tervisemure süvenemiseks, ärme lase sellel juhtuda!